Bilgi Al
Ürünler
Ürünler
Hizmetler
Bize
Ulaşın
Lisanssız Elektrik Üretimi

Lisanssız Elektrik Üretimi

1 MW ve altı kurulu güce sahip olan uygulamalardır (1 . madde hariçtir ) . Lisanssız GES uygulamalarında tüketim göstermek mecburidir. Tüketim sonrası kalan fazla elektrik şebekeye basılarak devlete satılır. Eğer tüketim, sistem üretiminden fazla ise ihtiyaç olan elektrik şebekeden alınarak giderilir.  (1) GES uygulamasının ürettiği elektriğin tümü bağlı olunan abonelik tarafından tüketileceği taahhüt edildiğinde (hiç bir şekilde şebekeye elektrik verilmeyecek) Lisanssız Elektrik Üretimi sınırı olan 1 MW şartı ortadan kalkar ve daha yüksek bir kurulu güce sahip sistem kurulabilir.

  • Finansman

TURSEFF anlaşmalı ,TKB anlaşmalı veya büyük projelerde  Almanya kaynaklı bankalardan o dönemin koşullarına uygun faiz ve ödeme seçenekleri ile sizlere elektrik faturası öder gibi taksit imkanı sağlıyoruz.

Genel proje şartlarında %15 ya da % 20 öz sermaye modeli işlemektedir.
İpotek veya teminat mektubu projenin büyüklüğüne göre değişmekle birlikte, Türkiye’nin finans modelinde şuanki şartlarında istenmektedir.

  • Amortisman

Sisteminizin kendisini ne kadar sürede amorti edeceğini görebileceğiniz, karşınıza çıkacak tüm ödemeleri (sigorta maliyeti, işletme maliyeti, arazi maliyeti vb.)  veya  ekstra alacağınız yerdeki teşvik payını görebileceğiniz amortisman çalışmaları yapıyoruz.

Amortisman süreleri genelde uygulamanın büyüklüğüne göre değişmekle birlikte aynı zamanda arazi uygulaması veya çatı üzerinde ürettiğini-tüket modeline göre değişkenlik göstermektedir.

  • LÜY Başvuru Süreci

Lisanssız elektrik üretimine ilişkin başvuru sürecinde yatırımcının sorumlu oldukları evrakları yatırımcıdan temin ettikten sonra yapılması gereken proje dosyasını (belgeler, hesaplar, proje paftaları) hazırlıyoruz ve dosya halinde ilgili dağıtım şirketi veya TEDAŞ’a sunuyoruz. Diğer yandan vekaletname ile sürecin tamamını başından sonuna kadar takipte edebiliyoruz.

Bu süreçte proje dosyası ile uygulamanın beraber (aynı firma içerisinde) yapılması projenin nihai sonucu ve uyumu  açısından önem arz etmektedir.

 

Başvuru süreci ile bilgi almak için tıklayınız.

 

Devam Eden ve Tamamlanan Projelerimizi İnceleyebilirsiniz
Her hakkı saklıdır. Ekinler Eurosol © 2019